Rodičovská skupina

Záleží vám na tom, abyste měli se svým dítětem dobrý a pevný vztah? Chcete svému dítěti lépe porozumět? A co sami sobě, rozumíte sami sobě ve své rodičovské roli? Zažíváte pocity naplnění, když se rodičovství daří a jindy pocity zmatenosti nebo pochybnosti, zda to děláte dobře? Nechcete dělat chyby… Důvěřujete výchovným tradicím ve vaší rodině – a ono to někdy nefunguje? Přečetli jste už všechny články o zdravém rodičovství a respektující výchově – a ono se to nedaří?

Zveme vás k prozkoumávání tajů výchovy – její jedinečnosti, krásy i nástrah, které nás na rodičovské cestě zaručeně čekají. Zveme vás ke kladení otázek a sdílení rodičovských zkušeností. Jako cenné vnímáme vzájemné obohacení a podporu v bezpečném, laskavém prostoru.

PRO KOHO JE CYKLUS URČENÝ? Proč do toho chceme jít? 

V říjnu 2023 zveřejnil NÁRODNÍ ÚSTAV DUŠEVNÍHO ZDRAVÍ (NUDZ) výsledky projektu, který monitoroval duševní zdraví žáků na základních školách v ČR. Projekt ukázal velmi znepokojující čísla –  až 40 % dětí vykazuje známky střední až těžké deprese, 30 % úzkosti a až víc jak 50 % žáků devátých tříd v ČR projevuje známky zhoršeného well-beingu. V kontextu s preventivními programy dále uvádí, že rodičovské programy mohou zmírnit stres rodičů a mít pozitivní vliv na vztah mezi rodičem a dítětem (více na www.nudz.cz a  www.dzda.cz)

Během skupiny chceme podpořit rodiče dětí ve věku 3-12 let na jejich cestě rodičovství. Podívat se na to, jak rozumět emocím dítěte a svým,  jak budovat důvěru v sebe a svému obrazu rodičovství, jak zvládat vývojové úskalí dítěte i rodiny a kdy zpozornět, jak budovat sebehodnotu dítěte a jak pěstovat odolnost a odvahu. Jak ladit přístup a komunikovat o výchově, když vychováváme v rodičovské dvojici, jak zacházet s motivací, s tématem staré jako lidstvo samo a zároveň nejvíce skloňované téma moderního rodičovství. 

Nabídneme Vám možná překvapivé možnosti jak na to.

A jak to bude celé probíhat

Čeká nás 7 setkání (1.5 hodiny), co 14 dní, vždy ve čtvrtek odpoledne. Začínáme ve čtvrtek 22.2.2024, vždy od 16.30 do 18.00 hod. Setkávat se budeme na adrese Nám. Svobody 1, ve Frýdku-Místku. 

Skupinou vás budou provázet psycholožka, terapeutka Gabriela Kahánková a speciální pedagožka, terapeutka Kamila Boháčová (obě máme soukromou terapeutickou praxi ve FM, ve svých praxích se věnujeme dospělým i dětem). Inspirací pro práci s rodinou je nám respektující přístup, s cílem hledat respekt vůči všem členům rodiny, podporovat děti i rodiče ve vzájemném pochopení a růstu. 

Cena za všechna setkání je 4500 Kč, hradí se předem. Předpokládáme, že bude možné využít i příspěvku některých pojišťoven (VZP, ČPZP, ZPMV, RBP) na péči duševní zdraví. 


Napadají vás otázky, chtěli byste jít do toho s námi?                                                           

V tom případě pište, ptejte se, volejte – 737 759 955 (Kamila Boháčová), bohacovakamila@seznam.cz budeme se těšit.